شبکه دی
بازدید: 325
کد: 127
زمان انتشار: سه‌شنبه 16 بهمن 1397

رفع مشکل Block شدن IP های اینترنتی بر روی DirectAdmin

رفع مشکل Block شدن IP های اینترنتی بر روی DirectAdmin

سرویس های میزبانی لینوکسی که دارای کنترل پنل دایرکت ادمین هستند از امنیت بالایی برخوردار می باشند. یکی از این موارد قرار گیری IP هایی که در یک بازه زمانی کوتاه چندین بار ورود ناموفق داشته باشند در Gray List سرورهای مرتبط است. در صورت بروز چنین مشکلی به طور خودکار پس از ۷۲ ساعت IP مربوطه از این لیست خارج می گردد. در صورتی که ورود ناموفق با IP مذکور ادامه دار شود، آن IP در blacklist سرورهای مربوطه قرار خواهد گرفت.
در برخی موارد کاربر به دلایل مختلف با وارد نمودن اطلاعات غلط در هنگام ورود به هر یک از بخش ها از قبیل : کنترل پنل دایرکت ادمین، کنترل پنل وب سایت، آدرس ایمیل ها و ...، IP اینترنت مورد استفاده اش در Gray List قرار می گیرد و در صورت بروز چنین موردی تمامی بخش های سرویس میزبانی مورد نظر از طریق آن IP خاص از دسترس خارج می گردد. 

راه کارهای رفع مشکل فوق به شرح زیر است :

۱- در صورتی که IP اینترنت مورد استفاده Static می باشد، از طریق یک تیکت به بخش پشتیبانی درخواست اضافه نمودن IP مذکور در White List سرورهای مرتبط را ارسال نمایید.
۲- در صورتی که IP اینترنت مورد استفاده Dynamic می باشد، با یکبار خاموش و روشن نمودن مودم اینترنت مربوطه IP مذکور تغییر می یابد و مشکل پیش آمده رفع می گردد.
توجه داشته باشید، در صورت Dynamic بودن IP رفع کامل مشکل منوط بر ریشه یابی دلیل بروز مشکل است. و به طور کلی در صورت بروز چنین موردی، بررسی اطلاعات ورود تمامی بخش ها و همچنین مرورگرهای مورد استفاده از توصیه های ضروری است.

آخرین بروزرسانی: شنبه 4 اسفند 1397 22:10:33
خانه | خدمات | تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شبکه دی محفوظ است.
© 2021 All Right Reserved DAY Telecom Group