شبکه دی
بازدید: 3197
کد: 31
زمان انتشار: یکشنبه 4 فروردین 1392

Paging در ASP.net MVC و یا صفحه بندی بدون گرید ویوو

Paging در ASP.net MVC و یا صفحه بندی بدون گرید ویوو

صفحه بندی در برنامه های ASP.net MVC با موتور Razor

اهمیت صفحه بندی:


این مقاله در خصوص صفحه بندی یا مرور صفحه به صفحه اطلاعات خروجی از بانک اطلاعاتی که اصطلاحاً به آن Pagination یا Paging گفته می شود. اگر با این موضوع آشنایی ندارید لازم می دانم درباره آن کمی توضیح دهم. در نظر بگیرید بانک اطلاعاتی شما دارای ده هزار رکورد باشد و ما بخواهیم تمام 10000 اطلاعات را به کاربر نمایش دهیم طبق مباحث سنتی و ابتدایی که در کتاب های آموزش ذکر شده است پیاده سازی به همین شیوه است، که طبیعتاً نتیجه ای جز کلافه شدن کاربر و هنگ کردن مرورگر نخواهد داشت.
پس چاره چیست؟ اولین انتخاب برنامه نویسان وب مایکروسافتی برای عدم بروز چنین مشکلی در برنامه استفاده از گرید ویو است "GridView"!!! اما صبر کنید همیشه گرید ویو برای این کار مناسب نیست.

چرا نباید از گرید ویو GridView استفاده کنیم؟

دلیل:


فرض کنید می خواهید در صفحه اصلی وب سایت اخبار روز و یا مقالات را نمایش دهید آیا باز هم از گرید ویو استفاده می کنید؟ پاسخ قطعا خیر است ، و اینجاست که داستان نمایش اطلاعات صفحه به صفحه به کاربر مطرح می شود اما بر خلاف asp.net web form که پیاده سازی آن بسیار راحت و گویا بود در MVC پیاده سازی آن نه مشکل بلکه بسیار مبهم است. آموزش فارسی در فایل pdf تهیه نموده ام که در صورت تمایل می توانید به همراه نمونه کد و سورس آن از لینک زیر دریافت نمایید:

برای دریافت کامل مقاله و دانلود نمونه سورس کد برنامه ASP.net MVC می توانید از لینک های زیر استفاده کنیددریافت سورس برنامه

دریافت مقاله با فرمت پی دی اف

نویسنده: مهندس حمیدرضا پهلوان
ویراستار: Admin
حق نشر برای شبکه دی محفوظ است 1392
Day Telecom © 2013

ارسال بفرمایید webmaster [at] day.ir به نام خودتان دردانشنامه دی لطفاً مطالب را به برای نمایش مقالات .
آخرین بروزرسانی: پنجشنبه 29 فروردین 1392 21:10:07
خانه | خدمات | تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شبکه دی محفوظ است.
© 2021 All Right Reserved DAY Telecom Group