شبکه دی
بازدید: 1716
کد: 83
زمان انتشار: شنبه 6 مهر 1392

sch.ir

sch.ir

همه چیز در مورد دامنه . sch.ir

دامنه .sch.irیک دامنه مرتبه سوم از نظر نوع در مرکز ثبت است :
Third Level Domain
نمونه آن alborz.sch.ir است.

در این پسوند، sch مخفف School و ir مخفف IRAN است.
ثبت این دامنه تنها برای
برای مدارس و موسسات آموزشی تحت پوشش وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است. نام دامنه درخواستی باید مطابق با نام ثبتی مدرسه یا موسسه و یا مخفف دقیق آن باشد . به عنوان مثال مدرسه دریای دانش (مورد فرضی) نمی تواند darya.sch.ir را ثبت نماید.

دوره ثبت این دامنه یک تا 5 سال است.

شرایط عمومی ثبت یک دامنه sch.ir چیست؟

نام دامنه با پسوند .sch.ir مانند سایر دامنه ها باید حداقل دارای سه کاراکتر باشد و می تواند حداکثر 63 کاراکتر داشته باشد. نام دامنه با این پسوند می تواند با یک حرف یا عدد آغاز شود و یا با یک حرف یا عدد پایان یابد .
بین کاراکترها در نام دامنه نمی توان از کاراکتر جای خالی ( (Spaceاستفاده کرد به طور مثال (www.ab cd.sch.ir ) صحیح نمی باشد. برای فاصله دادن بین کاراکترها می توان از خط فاصله (dash) استفاده نمود به طور مثال (a-bcd.sch.ir) صحیح است. همچنین استفاده از کاراکترهای ? ! & * و از این قبیل در نام دامنه مجاز نمی باشند به طور مثال (abcd@e.sch.ir) صحیح نمی باشد .

چطور بدانم دامنه ای که قصد ثبت آن را دارم پیش از این توسط فرد دیگری به ثبت نرسیده است؟

جهت اطمینان از این امر شما می توانید از دامنه مورد نظر خود اصطلاحاً Whois بگیرید. برای انجام این کار شما می توانید از طریق لینک http://day.ir/whois ، قسمت جستجوگر دامنه و یا نشانی اینترنتی http://whois.nic.ir این کار را انجام دهید.

چگونه یک دامنه
.sch.ir ثبت کنم؟

برای آشنایی بهتر چگونگی ثبت دامنه sch.ir لطفاً به راهنمای ثبت دامنه ir مراجعه نمایید:
http://support.day.ir/help/member/domainregir

برای ثبت دامنه .sch.ir چه مدارکی نیاز است؟

کپی مجوز مدرسه یا موسسه آموزشی و درخواست کتبی در سربرگ با مهر و امضاء مدیر

جهت ارسال مدارک خود وارد سایت nic.ir شده و از قسمت ارسال مدارک وارد بخش مدارک مربوط به امور دامنه شده و گزینه تکمیل فرم و ارسال مدارک را انتخاب نمائید. سپس فایل مدرک را پیوست نموده، فرم مربوطه را تکمیل و ارسال فرمائید. همچنین می توانید مدارک خود را برای ایرنیک به شماره 22295700 فکس نمائید.

آیا ثبت دامنه .sch.ir از طریق نماینده اجباری است؟

خیر در این مورد الزامی وجود ندارد اما در صورت ثبت دامنه از طریق نماینده، شما از خدمات نماینده شامل امکاناتی همچون تخفیف ها یا استفاده از خدمات پشتیبانی، پیگیری تمدید و مشاوره کارشناسان و امکانات دیگر برخوردار خواهید بود. لازم به ذکر است ساعات تماس تلفنی و خدمات پشتیبانی مرکز ایرنیک محدود است . نماینده در واقع رابط یا کارگزار امور مالی و فنی دامنه شما می باشد . در نهایت نیز دامنه به نام سازمان شما و در مرکز ثبت می شود .


دامنه sch.ir

چه مقدار طول می کشد تا دامنه .sch.ir به ثبت برسد؟

پس از تکمیل فرایند ثبت دامنه در بخش اعضای شبکه دی، دامنه شما برای تائید به مرکز ثبت دامنه(ایرنیک)ارجاع می گردد و پس از ارسال مدارک و تائید نام دامنه شما از سوی ایرنیک، به ثبت نهایی می رسد و به طور خودکار در پنل کاربری شما در کنترل پنل اعضای شبکه دی و همزمان در شناسه ایرنیک شما قرار می گیرد.
به طور کلی مدت زمان تائید نام یک دامنه از سوی ایرنیک متغیر می باشد و ممکن است از 1 الی 5 روز به طول بیانجامد. لازم به ذکر است از زمانیکه درخواست ثبت دامنه داده می شود به مدت 10 روز فرصت ارسال مدارک وجود دارد و پس از آن و در صورت عدم ارسال مدارک درخواست شده،دامنه مورد نظر از حالت رزرو خارج شده و مجدد برای ثبت آزاد می گردد.

چرا ثبت دامنه من در کنترل پنل اعضای شبکه دی ابطال شد؟

با رعایت موارد لینک زیر می توانید مجدد نسبت به ثبت دامنه موردنظر خود اقدام فرمائید:

http://support.day.ir/help/irdomain/cancellation

آیا امکان تغییر نام دامنه sch.ir پس از ثبت وجود دارد؟

متاسفانه خیر، امکان تغییر نام دامنه بعد از ثبت وجود ندارد.

آیا می توانم مشخصات مالکیت و یا مشخصات Whois دامنه sch.ir خود را مخفی نمایم؟

خیر، با توجه به سیاست کنونی مرکز ثبت دامنه(ایرنیک)، این امکان برای دامنه های ir و زیرمجموعه های آن تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.


آیا می توانم نسبت به تغییر مشخصات شناسه ایرنیک خود اقدام نمایم؟

درخصوص شناسه مربوط به دامنه های مرتبه سوم مانند sch.ir ، به دلیل اینکه نام صاحب امتیاز شناسه باید دقیقاً مطابق با نام دامنه باشد، امکان هیچ گونه تغییر و حتی اصلاح نام صاحب امتیاز شناسه وجود ندارد. سایر مشخصات نظیر آدرس،کدپستی،تلفن و پست الکترونیک امکان تغییر یافتن را دارند.


آیا می توانم نسبت به تغییر مالکیت دامنه
.sch.irخود اقدام و دامنه خود را به شخص دیگری واگذار نمایم؟

خیر، به طور کلی درخصوص هیچ یک از دامنه های مرتبه سوم یا Third Level از جمله sch.ir این امکان وجود ندارد.

چطور می توانم دامنه sch.ir خود را از طریق شبکه دی تمدید نمایم؟

در صورتی که دامنه توسط دی ثبت شده کافیست به بخش اعضا مراجعه نمایید. در غیر اینصورت ابتدا در کنترل پنل اعضای شبکه دی به آدرس http://portal.day.ir ثبت نام فرمائید. و رابط مالی دامنه خود را در مرکز ثبت به شناسه شبکه دی یعنی da50-irnic تغییر دهید و سپس با ذکر نام دامنه خود از طریق تیکت شبکه دی را مطلع نمائید تا دامنه مورد نظر شما جهت تمدید به لیست دامنه های شما افزوده شود.

چگونه می توانم نسبت به تغییر رابط های دامنه
sch.ir خود اقدام نمایم؟

جهت تغییر رابط مالی، فنی و اداری دامنه خود وارد سایت nic.ir شده و پس از ورود در شناسه خود در قسمت دامنه های من دامنه موردنظر خود را جستجو کنید و از قسمت تغییر رابط ها گزینه شناسه کاربری دیگر را انتخاب نمائید و شناسه شرکت موردنظر خود را در قسمت مربوطه وارد و سپس اعمال فرمائید.

انتقال دامنه
.sch.ir

چگونه می توانم دامنه sch.ir خود را به شبکه دی انتقال دهم؟

دامنه های ir به طور معمول عملیاتی به نام انتقال ندارند و تنها تغییر رابطها در آن صورت می گیرد. به عبارت دیگر در صورتیکه قصد تمدید دامنه خود از طریق شبکه دی را داشته باشید تنها کافیست شناسه شبکه دی یعنی da50-irnic را در بخش رابط مالی آن دامنه قرار دهید.

چگونه می توانم دامنه sch.ir خود را از شبکه دی به شرکت دیگری انتقال دهم؟

شما می توانید با تغییر رابط مالی دامنه خود از طریق سایت nic.ir و قراردادن شناسه شرکت مقصد در قسمت رابط مالی دامنه خود، نسبت به انجام این کار اقدام فرمائید.

مرکز اصلی ثبت کننده دامنه های .sch.ir در ایران کدام است؟

کلیه دامنه های ir و مشتقات آن در ایران زیر نظر سازمان فیزیک نظری و ریاضیات یا همان ایرنیک به ثبت می رسند که در حقیقت مرکز اصلی ثبت کننده دامنه های ir در تمام ایران می باشد، به این معنا که کلیه دامنه های ir پس از تائید این مرکز به ثبت نهایی می رسند.

نحوه ساخت شناسه ایرنیک

http://support.day.ir/help/irdomain/howcreatehandle

شناسه ایرنیک چیست؟


http://support.day.ir/kb/whatisnichandle

چگونه شناسه‌هایی که توسط نمایندگان برای ما ایجاد شده‌است را برای ورود به سایت ایرنیک فعال کنیم؟

پاسخ:
http://support.day.ir/kb/activatenichandle

نحوه دستیابی به پرسش و پاسخ محرمانه شناسه ایرنیک

پاسخ :
http://support.day.ir/kb/irnicsecrect

گذرواژه (رمز) خود در سایت ایرنیک را فراموش نموده ام...

پاسخ :
http://support.day.ir/kb/irnicforgotpass

چرخه حیات دامنه sch.ir

برای مشاهده جزئیات چرخه حیات دامنه به لینک زیر مراجعه نمایید:
http://support.day.ir/kb/irdomainlifecycle

شناسه من در ایرنیک یک شناسه قدیمی یا old است...

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دامنه های دارای شناسه قدیمی به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://support.day.ir/kb/oldirhandle


چگونه می توانم سفارش پرداخت نشده خود در سایت ایرنیک را لغو نمایم؟

برای این امر وارد سایت www.nic.ir شده و پس از وارد شدن در شناسه ایرنیک خود، در قسمت دامنه های من، دامنه موردنظر خود را جستجو نمائید. در صفحه باز شده به پایین صفحه بخش درخواست های این دامنه رجوع نمائید و روی شماره موردی که وضعیت پرداخت آن پرداخت نشده است کلیک نموده و در صفحه باز شده با انتخاب گزینه انصراف از درخواست، نسبت به لغو سفارش پرداخت نشده خود اقدام فرمائید.

چگونه می توانم نسبت به تغییر NameServer های دامنه sch.ir خود اقدام نمایم؟

درصورتیکه رابط فنی دامنه شما شناسه شبکه دی da50-irnic باشد، شما دسترسی لازم برای این منظور را از بخش NameServer ها در بخش دامنه و میزبانی در کنترل پنل اعضای شبکه دی خواهید داشت. در غیر اینصورت یعنی درصورتیکه رابط فنی دامنه شما شبکه دی نمی باشد به این طریق عمل کنید: وارد سایت nic.ir شده و پس از ورود در شناسه خود، در سمت چپ صفحه از بخش دامنه های من دامنه موردنظر خود را جستجو نمائید و در صفحه باز شده در قسمت سامانه نام دامنه(DNS )، روی گزینه ویرایش ردیف های کارگزاری نام و میزبانی دامنه کلیک نمائید.

آیا می توان یک دامنه
sch.ir را همزمان به نام دو نفر ثبت کرد؟

خیر، این امکان وجود ندارد و هر دامنه تنها یک صاحب امتیاز یا مالک دارد.


چرا دامنه ای که به ثبت رسانده ام در شناسه ایرنیک من قرار ندارد؟

این مربوط به زمانی است که برای ثبت دامنه خود اقدام نمودید. هر شناسه ای که در هنگام ثبت دامنه خود معرفی نمایید دامنه پس از ثبت در همان شناسه قرار می گیرد. در کنترل پنل اعضای شبکه دی این کار با معرفی یا وارد نمودن ایمیل مربوط به شناسه در فرم ثبت دامنه صورت می گیرد و به دلیل اینکه سیستم شبکه دی با سیستم ایرنیک منطبق است، دامنه شما پس از ثبت به طور خودکار در شناسه ایرنیک شما قرار می گیرد یعنی همان شناسه ای که خود معرفی نمودید. چنانچه در هنگام ثبت دامنه از طریق کنترل پنل اعضای شبکه دی در فرم ثبت دامنه، ایمیلی را وارد نموده باشید که مربوط به هیچ شناسه ای نباشد یعنی قبلاً از طریق آن ایمیل، شناسه ایرنیک ایجاد نکرده اید، در این حالت سیستم به طور خودکار و با توجه به ایمیل و مشخصات وارد شده در فرم ثبت دامنه، یک شناسه جدید ایرنیک برای شما می سازد و دامنه پس از ثبت در این شناسه قرار می گیرد.

برای اینکه بدانید دامنه شما در کدام شناسه قرار دارد، از دامنه مورد نظر خود whois بگیرید. شما می توانید از طریق لینک http://day.ir/whois ، از قسمت جستجوگر دامنه این کار را انجام دهید.


مطالب مرتبط
قیمت ثبت دامنه
.org.ir
فروش دامنه 3 حرفی
فعال سازی شناسه ایرنیک
پرسش و پاسخ محرمانه ایرنیک

دامنه ac.ir

نویسنده: بهناز راد
ویراستار: Admin
حق نشر برای شبکه دی محفوظ است 1393
Day Telecom © 2014

برای نمایش مقالات شما به نام خودتان در دانشنامه دی لطفا مطالب را به webmaster [at] day.ir ارسال بفرمایید.

منبع: daytelecom
آخرین بروزرسانی: دوشنبه 21 مهر 1393 22:28:50
خانه | خدمات | تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شبکه دی محفوظ است.
© 2021 All Right Reserved DAY Telecom Group